Aanmelden | Contact
Zoeken

Dordrecht: wijkvergaderingen (presidenten/secretarissen/directeuren en stemgerechtigden) 1796-1797


Bron: stadsarchief Dordrecht (Erfgoedcentrum DiEP)
Toegang: 489 (bibliotheek)
Inventarisnummer: 11.243 (plan tot oprichting van wijkvergaderingen)
Inventarisnummer: 23.339 (presidenten, secretarissen, en directeuren van de 12 wijkvergaderingen)
Toegang: 4
Inventarisnummer: 3 (in de bijlagen bevinden lijstjes met aanvullingen op de gedrukte lijsten met stemgerechtigden)

Supplement lijsten van stemgerechtigde burgers in de wijken 2-3-4-5-6-8-10-12 (1797)


Bron: stadsarchief Dordrecht (Erfgoedcentrum DiEP)
Toegang: 4
Inventarisnummer: 3 (in de bijlagen bevinden lijstjes met aanvullingen op de gedrukte lijsten met stemgerechtigden)

# [No. 17] Supplement tot de Naamlijst der Stemgeregtigde Burgers welke behooren tot de 2de wijk.
Pieter Andriessen (in de oude Breedstraat)
Adriaan Boekhoud Junior (Hoogenieuwstraat)
Maurits Haas (op de Varkemarkt)
Pieter Kemp (op de Voorstraat)
Cornelis Kleeff (op de Varkemarkt)
Andries Maran (in de Raamstraat)
Jacobus Oosterwijk (op de Knolhaven)
Johannis Rijken (op de Voorstraat)
Matthijs Spoel (buijten de Sluijspoort)
Anthonij Tilgenkamp (op de Voorstraat)
Willem Vorster (op de Groenmarkt)
Adriaan Vooren (naast het Manhuijs)
Gerrit Vrijdag (op de Varkemarkt)
Pieter van der Vijlen (op de Hellingen)
+
H. van der Hoog
Jacob Koppen
Joost Leeuwenburg
Johs. van Leijden
Willem Leures
Gerard Masjon
Fredrik Vermeulen
Abm. Morang
J. Pelkman
G. van der Es
Leendert Reus
G.J. Scherleijn
Pieter Smak
Adriaan Stevens
Elbertus Verhoogd
L. Vervuurden
C. de Visser
Jan Waart
L. van der Want
A. van Wijnen
Johan Zeijnen 
+
(11-2-1797) Onlangs ingekoomen in de derde weijk
Wm. Broeksmith (buijte de Spuijpoort)
Jacob Boshoven
Pieter Genegen (buijte de Spuijpoort)
Corn. Impelmans (in de Prinsestraat)
Fredrik Plesier (in de Breestraat)
J. de Ruijter (Vleeshouwerstraat)
G. de Roo (op de hoek van 't Haringstraatje)
R. Teijsse (op de Knolhaven)
A. de Vries (op 't Bageijnhof)
Ch. Vaak
Lambert Vos
Jan Waas (op den Hill)
(Dordt den 11 februarij 1797 het derde Jaar der bataafsche Vrijheidt)

# [No. 18] Na 't drukken der Naamlijst zijn in de 4e Wijkvergadering nog ingekomen de volgende Burgers.
Johs. Aalmans (in de Sarisgang)
M. André (in de Grotekerksbuurt)
Jan van Baakel (op de blekerij 't Lam)
Adolf Billeman (in de Raffinaderij van Rens)
Cs. Gens (in de Vriesestraat)
Jan de Klerk (op de binne Vest)
Jacob de Jager (in 't Gasthuijs)
C. Kamhoofd (op 't Bagijnhof)
Nicolaas Krets (aan 't Krooswijk)
Coenraad de Klerk (in de Grotekerksbuurt)
Adrianus Kuijk (in de Oude Breestraat)
Hendrik Lucas
Jacobus van der Meijle (op de Vest bij den Hil)
Huijbert van Rijswijk (op 't Slikveld)
Wm. van Rietschoten
B. Schellenbach (in de Vriesestraat)
Johs. Smidt (bij den advocaat van der Meij)
Dirk Teijssen (op de Nieuwe Haven bij Neurenburg)
A. Voskamp
Mels Vaak (in den klijne Spuijstraat)
Louis van der Want (op 't Bagijnhof)
J. van de Wal (in de Grotekerksbuurt)

# [4-2-1797] [No. 19] De Nieuws aangekomen Leden in de 6e Wijk zijn.
G. Arents (wonende in de Kolfstraat)
M. van den Bende (wonende in de Krommenelleboog)
J. Bonte
H. Bruininx (wonende op de Thuin bij Stoop)
la Fosse
G. van Dijl (wonende Kasperspat)
H. van Hemert (bij van Meteren)
A. Knosses (Blijkersloot)
L. de Koning
F.Lambinon (op de N.Brug)
L. Lamme (in de Kolfstraat)
Johs. Minning (in de Augustijnenkamp)
Joh. Ophorst (bij de Haave aan den donker stijger)
G. van Olivier
F. van Osch (in de N.straat)
Jan Polleman
P. van Riel (op de Voorstraat)
Jacob Roosendaal (in de Doelstraat)
A. Scheffer (in de Steenstraat)
Dk. Sebus
G. van der Teen (in de Heremanshuisstraat)
(Dordt. 4 Februarij 1797, H. Ebersbach, Secret. der bovengen. wijk)
+
Leden die niet tot de Wijk 6 behoren, egter op de Lijst staan.
B. van Asperen
van Asperen
J.F. Aubert
W. Bemolt
C. Bax
H. van den Berg
N. v.d. Berg
H. v.d. Brand
W. Brusse
P. Ciwattie
Dk. Crans
A.G. de Haan
C. van Heck
Jan Kamerman
G. Karsdorp
J. van Kuik
N. van Leen
M. Nieuwenhuisen
Th. Noodelijk
Th. van Pijpe
G. Ruiter
J. v.d. Schep
Bast.n Veeral
G. Veltman
G. v.d. Wal
H. v.d. Wal
C.W. Werkhoven
NB. van der Wijde, staat Willem moet zijn Wessel.
G. van Vugt, moet zijn G. van Vugtelt.
Rees, moet zijn M.G. Rees.


# [No. 20] Nader Supplement der 4de Wijk.
Nieuw ingekomen de Burgers:
Willem Los
J.C. Vink

# Naamen van Burgers welken uit de 12de Wijk zijn gegaan.
S. van den Nabeele
M. Andrée
A. Bogert
W. de Bruin
C. van Cleeff
A. Evenwel
A. de Groot
S. ten Haage
C. Heije
W. van Loon
H. Lucas
G. v.d. Newenhuizen [Nieuwenhuizen]
J. Noteman
J. van Oorschot
A. van Outheusden
G. Otterspoor
St. Passu
J. Bickelee
C. Pruis
M. v.d. Schep
J. Stempels
H. Verboom
W. Vink
A. Voskamp
A. Vlasblom
PS Niemand is bij weeten niewelings in Bovengenoemde Wijk gekomen (get.) P. Immerzeel, Secret.

# NAAMLIJST van de nieuw aangekome Stemgeregtigde Burgers in Wijk 10
Johannes Berendes (Krommen Elboog)
Nicolaas Bouwens (Wijnstraat)
Pieter Drit(?) (Wijngaardstraat)
Willem Engberts (Wijnstraat)
Jacobus Groenenberg (bij 't Groothooft)
Arnoldus Gregoor (Burgemeesters Poortje)
Pieter de Jong (Voorstraat)
Jilles de Koning
Dirk Lekkerkerk (bij de Kerkstraat)
Matth.s Westerouen van Meeteren (Wijnstraat)
Jacob Otterdijk (Kolfstraat)
Pieter Ridderhof (Marienbornstraat)
Willem Ros (Kerkhof)
Anthonij Balthazar Stoop (over de Beurs)
P. Surtel

# Namens der leeden welke nog in de Wijk No. 8 zijn stemgerechtigd geworde, na de drukking der Lijste.
C. Groenenberg
G. Hermans
H. Heijbergen
E. Joghems
Jacob Kopper
Hk. van der Koogh
.. Mom
J.J. Mutters
L. Nerings
H. Oubooter
B. Onderwater
F.G. Stoop
A. van Wijnen
J. van Weijk

# Suppl. wijk 5
J.F. Aubert
G. Bouman (op den Hil)
Henderik Christoff Buddenziek
A. Dansser (op de Hoogt)
Arie Daal (20 huijsjes)
Servaas Dames (aan de Raambrug)
Willem Flaman (Varkemark)
Jacob de Geus (Vriesestraad)
C. Hamelaar (Pelsebrug)
N. Krap (Prinsestraad)
B. Klerk (in de Raamstraad)
G. Landmeeter (agter het Stadshuijs)
J. van Meerkerk (Botjesstraad)
P.J. Peterse (op de Vest bij het Raaphoudje)
M. Philipse
Rudolf Plomp
Pieter Quak (Dwarsgang)
H. Rood
H. de Ruijter (in de Visstraad)
D. de Sterke (in 't Loverstraadje)
Jan Smits (Knolhave)
Matthijs Stoop (HoogeNieuwstraad)
A. Scherlijn (Vriezestraad)
Cornelis Venis (Varkemark)
Johannes Wens (20 huijsjes)
P. Zwart (Kalkhave)

Laatst gewijzigd: februari 2011.