Aanmelden | Contact
Doorzoek de bronnen

Dordrecht: veiling kunstenaar Roland Larij (1855-1932) 19-20 september 1933

(door E. van Dooremalen)

Bron: Regionaal Archief Dordrecht
Toegang: 396 (veilinghuis Fa. A. Mak)
Inventarisnummer: 255 (veilingen 1933-1935)

574-763: antiquiteiten, stillevenvoorwerpen en atelierbenodigheden enz.

Werken van ROELAND LARY - Antiquiteiten, stillevenvoorwerpen en atelierbenodigheden enz.

VEILINGNUMMER Titel Informatie KOPER
574 Oud-Hollandsche Bolpoottafel. Restauratie. Bldm. 123 x 70. G.W. v. Aardenne f 170
575 Mahoniehouten Empire Penantkast. H. 80 B. 87. Etten f 35
576 Mahoniehouten ronde Empire Tafel, met koper inlegw. Diam. 100. Vos boe, f 24,-
577 Mahoniehouten Tafel met gecanneleerde pootjes. Bldm. 112 x 60. Dr. Lary, f 12,-
578 Gebogen eikenhouten Ladetafel; 18de eeuw. H. 85 B. 91. Horsen [P.J. van Horssen], f 32,-
579 Ekenhouten Ladetafel; 19de eeuw. H. 93 B. 94. E.H. de Koning, f 22,-
580 Klein eiken gestoken Toogdeurenkastje. H. 106 B. 86. Dr. Lary, f 36,-
581 Kamferhouten Dekenkist met koperen hoekstukjes. H. 46 B. 104. G.W. Aardenne, f 19,-
582 Een kamferhouten Bontkistje. G.W. Aardenne, f 5,-
583 Een eikenhouten Bontkistje. B. Randwijk f 7
584 Twee mahoniehouten Fauteuils en zes Stoelen. Biedermayertijd. G.W. Aardenne, f 60 (50 H.L.)
585 Twee iepenhouten Stoelen; 18de eeuw. Reenen dom., f 8,-
586 Een iepenhouten Stoel met steekwerk; 18de eeuw. G.W. Aardenne, f 6
587 Een iepenhouten Fauteiltje, Oud-Holl. model. G.W. Aardenne, f 7,-
588 Een Stoel met lederen bekleeding. Oud-Holl. model. Herwijnen, f 4,50
589 Vier iepenhouten Kerkstoelen. G.W. Aardenne, f 7
590 Een eikenhouten Bijbeltafeltje. G.W. Aardenne, f 4,50
591 Een mahoeniehouten Louis Seize Theestoof met ingel. biesje; hierbij een koperen Ketel, Comfoor en Tang. Vinke, f 45
592 Een Spinnewiel. Looman, f 8
593 Een eikenhouten Oud-Holl. Kerkstoof. Vinke f 9
594 Een Hindelooper Kerkstoofje. Looman, f 4,50
595 Een Oud-Holandsche Spiegel in ebbenhouten lijst. Glasm. 70 x 53. G.W. Aardenne, f 17,- (16 Schotel)
596 Een Louis Philippe Penantspiegel. Glasm. 120 x 28. Looman, f 4,-
597 Een oud Scheepsmodel, Schev. bom. Merkelijn, f 28
598 Een Schoolbord, Mangelplank en Presenteerblad, Friesch kerbschnitt. Niekuik, f 6,-
599 Een mahonieh. Horlogestandaard in den vorm van een staande klok. Vinke, f 17,-
600 Een Bordenrek met snijwerk. Polichroom. G.W. Aardenne, f 6,-
601 Een Louis Philippe Pendule, met marqueterie. Dr. Lary, f 34,-
602 Twee Empire verguld koperen Cassolettes. Dr. Lary f 80 (50(45) Stodel)
603 Een oude Viool in kist. Kouw G., f 16
604 Een gesneden Jap. Beeldje. Polichroom Dr. Lary f 3,50
605 Twee stukken Goudleer. 165 x 116; 102 x 62 Aalbers, f 15,-
606 Vijf Familleverte geribde Schoteltjes. Twee flintjes en barstje. G.W. Aardenne, f 14
607 Een Kanton Cachepot op onderschotel. Modern. Dirven, f 7,-
608 Een Japansche Tafelkom. Modern. Visser ree, f 2,50
609 Twee Chineesche speksteenen Figuurtjes. Hoogwaardigheidsbekleeders. Dr. Lary, f 3,50
610 Een blauw pors. Soepterrine met deksel. Mr. Gratama, f 9,-
611 Drie gekleurd Delftsche Borden. Een barstje. Dr. Lary, f 13
612 Een blauw Delftsch Wijwaterbakje en Plooischoteltje. Tez. 2 st. Reenen dorl., f 3,-
613 Een Eng. Fruitschaaltje. gevlochten; creamware. Herwijnen, f 4
614 Een grès Bierkan met tinnen klepdeksel. Herwijnen, f 7
615 Een grès Kruikje, Bierpul en Wijwaterbakje. Tez. 3 st. Herwijnen, f 13,-
616 Een Chineesch Pot met deksel. Gestroomd glazuur, ingedrukte karakters. Tez. 3 st. Looman, f 22,-
617 Een tinnen Louis Quatorze Presenteerblaadje. Mr. Rossen, f 32
618 Een Eng. tinnen Presenteerblaadje op voetjes. Vinke, f 7
619 Een tinnen Schotel. Diam. 44. Herwijnen, f 13,-
620 Een tinnen Schotel. Diam. 34. Dr. Niekerck, f 6
621 Vier tinnen Theebusjes en Inktkoker. Vinke, f 32 (15 Stodel)
622 Een tinnen Bierkant met klepdeksel. G.W. Aardenne, f 12
623 Een bronzen Spaansche Pot op drie pootjes. Mr. Rossum, f 13,-
624 Een koperen bewerkte Vijzel Ao. 1607; met stamper. D. Lotsij, f 19
625 Een koperen bewerkte Vijzel Ao. 1630; met stamper. Groneman, f 27
626 Twee kleine koperen bewerkte Vijzeltjes met stamper. Groneman, f 29 (15 Stodel)
627 Een koperen Beddepan. Relief: Adam en Eva. Merkelijn, f 13 (12 Stodel)
628 Een à jour bewerkt Steelcomfoortje. Lotsij, f 10
629 Een koperen à jour bewerkte Perzische Lantaarn. Vinke, f 12,-
630 Een koperen fraai geciseleerde perz. Schotel. Gebombeerd. Diam. 58. Feldmeijer, f 17,-
631 Een bronzen Statuette. Apollo. Geffen, f 9
632 Vier stuks Javaansch Koperwerk. Wijk Gor., f 5
633 twee roodkoperen Koffiekannen. Vinke, f 10,-
634 Een geelkoperen opengewerkte Kerkstoof. Nieuwhuizen, f 3,50
635 Een groenglazen Rijnwijnbowl. Herwijnen, f 13 (12 Stodel)
636 Twee ruitjeskristallen Wijnkaraffen. Horssen [P.J. van Horssen], f 6,-
637 Een Heilbronner en Slingerglas. prenten G.W. Aardenne f 2,50
74 Dr. Larij,, f 5637 G.W. Aardenne, f 4,50
638 Drie oude groen-glazen Flesschen. Lotsij f 12
639 Twee Sabels en twee Dolken. Japansche e.a. Tez. 4 st. Dam rot., f 4
640 Een gedreven zilveren Horloge met signetketting. Dr. Larij, f 7
641 Een gedreven zilveren Horloge met signetketting. Reenen dom., f 5
642 Een agaatsteenen Eau-de-la-reine doosje in zilver gevat en en zilveren dito. Tez. 2 st. Dirven f 7,-
643 Een mes met zilver, twee zilv. Mergboren, Naaldenkoker, Breidop en Gespje. Tez. 6 st. Horsen [P.J. van Horssen], f 5
644 Een zilveren en drie bronzen Gedenkpenningen, en eenige oude Munten. v. Dam, r., f 1,-
645 Een fraai gesneden Schelpcamee. Nijsen, f 4,50
646 Een Schildersezel. Knoppe, til., f 8 (of 737, 7.50 J.L.)
647 Twee tinnen Bierkannen. Meeuwissen, f 8
648 Een tinnen Boterpot en twee Klepbekers. Tez. 3 st. Dirven, f 17
649 Zes tinnen Bekers. Dirven, f 30
650 Vier tinnen Peperbussen, Mosterdpot en Zoutvaatje. Tez. 6 st. Meeuwissen, f 10
651 Negen tinnen Bordjes. Mr. Rossum, f 19
652 Een tinnen Dekselpot. Reenen, f 6
653 Elf stuks Tin w.b. Servieswerk en Lepelrek. Mr. Rossum, f 30 (15 Zaaijer)
654 Drie koperen Tuitlampen. G.W. Aardenne, f 5,-
655 Twee koperen Zwavelstokkenbakjes, twee Tabaksdoozen enz. Tez. 13 st. koperwerk. G.W. Aardenne, f 20 (fr. Reigersman)
656 Drie koperen Zuid-Holl. Melkkannen. Reenen(Knoppe), rot., f 16
657 Een groote koperen Ketel. M. v. Loon, f 11
658 Een groote koperen Turfbak. Dr. Larij, f 11
659 Vier koperen Koffiekannen. Jonkers, f 14 (12 Mees Ad)
660 Vijf koperen Waterketeltjes. Visser, ree., f 5,-
661 Drie koperen Waterketels. Horsen [P.J. van Horssen], f 1,50
662 Vijf koperen Pannen. Div. modellen. Int. Veld del., f 17 (Freule Reigersman; 15 Zaaijer)
663 Acht stuks koperen Keukengerief. Dr. Larij, f 5
664 Een koperen Vijzel en Stamper. Namen, f 5
665 Een koperen Perzische Lantaarn. Defect. Nijsen, f 3
666 Een koperen Stoof en drie Steelpannen. Tez. 4 st. Haalman br., f 2,50
667 Zes koperen Schapenbellen. Dr. Larij, f 3,-
668 Bakje met Lampen en diversen. Vermeulen f 1
669 Een mahonieh. Theekistje, twee Tabakspotten, Crucifix en twee Pijpfoudralen. Tez. 6 st. Lotsij f 5,50
670 Vier oude Scheepsrompen. Modellen. Klerk snr, f 3,50
671 Een partijtje geëm. en famille-rose Porselein. Defect. de Ligt, Kris., f 3,50
672 Een partijtje gekleurd Porselein. Defect. G.W. Aardenne, f 7
673 Een partijtje Blauw Porselein. Defect. Vermeulen f 9
674 Twee blauw pors. Schotels, drie Schaaltjes en twee Borden. Tez. 7 st. Vermeulen f 11,-
675 Twee gekleurde en vier blauw Delftsche Schotels. Defect. Tez. 6 st. M. Gratema, f 8
676 Een blauw Delftsche Fruitschaal, drie Pullen en Kan. Defect. Tez. 5 st. de Klerk, snr, f 6
677 Tachtig blauwe en gekleurde Delftsche Tegels. Meerendeels besch. Horsen [P.J. van Horssen], f 10,-
678 Een gedeeltelijk Fransch pors. en Saks. pors. Servies. Besch. de Graaf W., f 3,--
679 Negen grès Kruikjes. Eén defect. Herwijnen, f 19,
680 Negen grès Kannen, Nassau-aardewerk. Meeuwissen, f 13,-
681 Negen grès Bierpullen, w.b. met tinnen klepdeksels. de Graaf w, f 6
682 Een grès Waterflesch. Vroeg model. Herwijnen,f 3,50 (2,50 Meer)
683 Elf Gemberpotten. de Jong Gr., f 7,-
684 Een Chineesch aardew. Bloemvaas. Geffen, f 7-,
685 Twee grès- en een aardew. Pot. Tez. 3 st. Looman, f 3,50
686 Zeven Brabantsch aardew. Schotels en twee Pannen. Tez. 9 st. Dr. Wumkes, f 13
687 Drie bakken met modern kunstaardew. Vazen. Meest Vlaamsch. Tez. 27 st. Roodenburg, f 2,50
688 Een speksteenen Pagode, Chin. Beeldje (Poeilik), twee Maskers. Besch. Knoppe, f 2
689 Negen-en-twintig diverse Wijnglazen w.b. heilbronners. G.W. Aardenne, f 27 (12 Stodel)
690 Zeven oude Flesschen en Karaffen. Tez. 16 st. v. Dam, ro, f 12
691 Twee pors. Beeldjes, drie Bustes, twee Maskers. Modern. Tez. 7 st. Knoppe f 3,50
692 Een Maskaradecostuum. Vroedchap Oud-Dordt.
693 Eenige maskerade costuums. (692+693) G.W. Aardenne, f 6
694 Diverse Friesche kanten Hoofdkapjes, Keuvels en fantasie Sieraden. A. Ridderhof, f 5,-
695 Vier Shawls (fragmenten), Sarong, decoratieve Doelen, stukken smyrnatapijt enz. G.W. Aardenne, f 9,-
696 Een Queen Anne Spiegellijstje en twee oude Speigeltjes. Tez. 3 st. N. Schotel, f 14,-
697 Drie oude Klokken. Meeuwissen, f 13,-
698 Een baleinen Parapluie, Jap. parasol en twee Waaiers. Tez. 7 st. Dr. Lary, f 3,-
699 Twee Wajanpoppeng. Dr. Lary, f 2,50
700 Partij negervoorwerpen z.a. Assegaaien, Bogen, Schild, Hoofdsteunen enz. Dr. Lary, f 11
701 Een oud Geweer, Sabel, Dolk en 4 Strijdmessen. Tez. 7 st. Dr. Lary, f 6,-
702 Een Globe. Modern. Dirven f 6
703 Een Xylophoon. Brugman, f 3,-
704 Een Kamerscherm. Fuijk f 4,50
705 Een gekuipte Parapluiebak Herwijnen, f 9
706 Een Lantaarn, Keteltje, vier Bloembakje. Tez. 5 st. Modern koperw. Dr. Lary, f 6
707 Een koperen Vuurscherm. Modern. Wijk Gor., f 2
708 Een Microscoop en Vergrootingskoker. Tez. 2 st. B. Randwijk, f 4,50
709 Een kabinetje en twee Doorzen, Jap. zwartlak met parelm. Tez. 3 st. Dr. Lary, f 8
710 Eenige gegoten ijzeren Beelden en Bokaal. v. Wel, f 2,-
711 Een Ladenkistje met klein Ateliergereedschap. Knoppe, f 3,50
712 Een kist met Schildersezel, Parasol en Grondzeil. Dr. Lary, f 3,50
713 Een Schilderstoeltje en Parasol. Dr. Lary, f 3,50 (2 J.L.)
714 Een Schildersezel, Stoeltje in foudraal. de Jong man., f 4,-
715 Een Schildersdoos. Jong, f 4
716 Een Schildersdoos. Ende, f 2,-
717 Een Schildersdoos. J. Groenevelt, f 4,50
718 Vier Schildersdoozen. v. Rees f 4- (250 Mees)
719 Acht Paletten, Lijst, Haak en Driehoeken. Tez. 15 st. Snel, f 2,50
720 Al de restanten Tubeverven. de Jong mae, f 5,-
721 Al het Pastelkrijt-, Doezel- en Teekenbenoodigheden. Reenen, f 3,50
722 Al de Penseelen, Kwaten en Tempermessen. Jan Larij, f 7,- (2, 50 Mees)
723 Twaalf Doeken op spieraam en restanten Doek. Jonkers Sn., f 7,-
724 Vier-en-zestig Schilderpaneelen. Harsman, f 5,-
725 Een Portefeuille met blanco Teekenpapier. G.W. Aardenne, f 2,50
726 Diverse Fragmenten van Boetseerwerk door R. Lary.
727 Gips Plastiek: Dierfiguren.. Tez. 15 st. (726+727) Knoppe, f 8
728 Gips Plastiek: Menschelijke lichaamsdeelen. Tez. 16 st. Knoppe, f 4,-
729 Gips Plastiek: Engeltjes en Kopjes. Tez. 7 st. Knoppe, f 3
730 Gips Plastiek: Menschelijke figuren. Tez. 8 st. Visser ree, f 24 (10 Mees)
731 Gips Plastiek: Bas-reliefs en Maskers. Tez. 16 st. Linden hulp, f 5
732 Gips- en Carton-Plastiek: Reliefs. Tez. 55 st. Knoppe, f 1,-
733 Een Vitrine met opgezette Vogels, Egel en Eekhoorn; hierbij eenige Schedels. Knoppe f 11
734 Een Schildersezel. Dr. Lary, f 12 (7,50 J.L.)
735 Een Schildersezel. Dr. Lary, f 5
736 Een Schildersezel. Dr. Lary, f 5
737 Een School-teekenbord. Jonkers A., f 1,-
738 Een Mahonieh. gemakstoel. v. Wel f 1,-
739 Drie Kinderstoeltjes en Tabouret. Wumkes, f 2,50
740 Zes Mahonieh. Stoelen met rood trijp. Graaf w., f 2,50
741 Drie eikenh. Bontkistjes. In Veld, du., f 6
742 Een eikenh. Kapstok. Dr. Larij, f 2
743 Een Hinderlooper Tafel. v. Rees, f 1
744 Een Boerentafel en Etagère. Horsen [P.J. van Horssen], f 0,50
745 Een Spinnewiel. Besch. (445+446+447) v. Wel, f 3,-
746 Een Spinnewiel. Defect.
747 Een Spinnewiel. Defect.
748 Een Slijpwiel. Wel f 0,50
749 Een eikenh. Hangkatje, Oud-Holl. model. Dr. Lary, f 11,-
750 Een Hangoortafeltje. G.W. Aardenne, f 6
751 Een eikenh. Gereedschapskastje.
752 Een eikenh. Gereedschapskastje. (751+752) Geffen, f 2,50
753 Een eikenh. Kastje. Rees, f 1,-
754 Een mahonieh. Waschkastje. Jonkers Sn., f 2,-
755 Een mahonieh. Bank. Wel f 1,50
756 Twee eikenh. Dekenkist-voorpaneelen. A. Ridderhof, f 4
757 Een ijzeren Vuurhaard, Stookgereedschap, Treef enz. Polder, f 3,50
758 Een partij oude Schilderijlijsten. Visser, f 4,50
759 Een partij oude Schilderijlijsten. Graaf w., f 6,-
760 Een partij oude Schilderijlijsten. Dr. Larij, f 4,-
761 Een partij oude Schilderijlijsten. Dr. Larij f 2,50
762 Een partij Spieramen en schilderijkisten. Dr. Larij f 2,50
763 Een overdekte Schilderwagentje voor buiten-schilderen. Ende, f 5,-
= fl. 11.880,-

De nummers 647 tot 763 zijn te bezichtigen in de achterlokalen, ingang Loverstraat No. 10.

De nummers 723 tot 763 kunnen tijdens de veiling niet worden voorgebracht.

Laatst gewijzigd: april 2019.